جراحی بینی

جراحی به آن عملی گفته می شود که در آن با برش بافت ها و اعضاء و دستکاری آنها سعی می شود تا یک بیماری تشخیص داده یا درمان شود. در جراحی زیبایی بینی و صورت، 90 درصد از این عمل جراحی ها برای زیباتر شدن فرم بینی انجام می گیرد. 10 درصد مابقی برای درمان مشکلات تنفسی و پلیپ انجام می گیرد. (پولیپ یک تورم مخاطی است که راه تنفسی را مسدود می کند. این تورم مخاطی در بینی به دلیل التهاب و عفونت و آلرژی سینوسها ایجاد می شوند. مسدود شدن راه بینی باعث می شود که اکسیژن کمتری به بدن برسد و موجب بیماری قلبی و عروقی شود). برداشتن پولیپ توسط متخصص جراحی بینی دکتر زنگنه به طور کامل درمان خواهد شد. اگر جراحی نامناسب انجام شود امکان بازگشت دوباره پولیپ خواهد بود.

جراحی-بینی

جراحی-بینی

جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی برای زیبا کردن ظاهر بینی یا بهبود عملکرد بینی و یا برطرف ساختن نواقص بینی انجام می گیرد. تغییر در ظاهر بینی مانند کوچک کردن اندازه بینی ، تغییر شکل بینی ، باریک تر کردن نوک بینی و تغییر در ارتفاع یا طول بینی. در جراحی بینی قدیم، قسمت زیادی از غضروف ها برداشته و استخوانهای بالای بینی شکسته و خرد می شدند. این روش از جراحی بینی باعث عوارض بسیاری در تنفس فرد می شد. اما در جراحی های زیبایی امروزه تأکید بر آن است که میزان برداشتن غضروفها باید حداقل باشد. شکل دادن به غضروف ها جایگزین روش قبلی شده است.

رینوپلاستی چیست؟

در ابتدا درباره خود کلمه رینوپلاستی توضیح می دهیم. کلمه رینوپلاستی در لغت به معنای بینی که همان رینو و پلاستی یعنی زیباکردن است. تغییر در فرم بینی و تیغه بینی رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی نامیده می شود. در رینوپلاستی می توان بزرگ بودن اندازه بینی یا افتادگی نوک بینی یا کم بودن زاویه بین لب و بینی و قوز بینی ، بزرگ بودن سوراخ بینی و غیره را ترمیم کرد.

جراحی بینی گوشتی

بینی گوشتی به بینی ای که پوست ضخیم اما غضروف های ضعیف و ریز و دارای سوراخ های باز پوست است گفته می شود. ضخامت پوست بینی در بینی گوشتی متغیر است. معمولا افرادی که دارای چربی زیاد در صورت خود هستند ، بینی گوشتی خواهند داشت. بینی گوشتی بینی پهنی است که غضروفهای نوک بینی از زیر پوست قابل مشاهده نخواهد بود. در این بینی ها معمولا کمی نوک بینی افتاده است و پره ها باز و ضخیم می باشد. در قدیم برای جراحی بینی گوشتی بافت چربی را بر‌می‌ داشتند و غضروف را کمتر می‌ کردند. در نتیجه یک پوست با حجم زیاد و غضروف کم از بینی باقی می‌ماند. در نهایت این پوست بر روی اسکلت کوچک شده جا نمی‌شد برای همین فضاهای خالی در بینی ایجاد می‌شد.

بهترین روش برای عمل جراحی بینی گوشتی ، روش باز می باشد. تکنیک دیگر آلار بیس یا کوچک کردن پره ها از طریق برش پره هاست. روش باز یک روش مناسب است چون دسترسی به نوک بینی مهیا است و نتیجه بهتر از جراحی بینی گوشتی حاصل خواهد شد.

جراحی بینی غضروفی

بینی غضروفی یا استخوانی به بینی ای که پوست نازک با غضروف های درشت گفته می شود. ضخامت پوست در بینی های غضروفی یا استخوانی کمتر است. بینی استخوانی بهترین نتایج را برای عمل جراحی در بر دارد. عمل جراحی زیبایی بر روی این نوع بینی ها ممکن است با تغییرات چشمگیری همراه باشد .

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
نکات خلاصه و مفیدی در مورد جراحی بینی بود. مرسی
Author Rating
51star1star1star1star1star